Steamboat Springs Youth Soccer Association

U11-12 Champions! Congrats to: Jeffrey, Mason, Hailey, Kiernan, Colyer, William, and Skylar

2019 U11-U12 Futsal Teams

Bayern Munich Manchester City
Trout Alford Jake Davidoff
Theodore Haupt Weston Worley
Jessi Sloan Olivia Golaszewski
Haley Brabec Madeline McCreary
Matthew Heydon Bodi Kovach
Emerson Watson Eva Minotto
Olivia Fountain Christine Hanna
Will Heit Noah Sabat
Real Madrid AS Roma
Lawton Kade Jeffrey Sturges
Max Lyman Mason Shaw
Finley Danielson Hailey Bender
Hannah Bisbee Kiernan Dalsis
Maizey Bringuel Colyer Lotz
Carter Einfeld William Hall
David DelliQuadri Skylar Davison
Juventus Tottenham
Seamus Malia Henry Jamison
Ben Castor Wyatt Dillhyon
Emma Broyles Zoey Beckner
Talyn Anderson Brynn Rose
Treydden Klingemann Marshall Moss
Emmett Hannon Shea Sias
Shea Rossi Ayla Oslowski
 
U11-U12 Futsal Game Schedule
Game Times
January 6th SCORE SCORE
4:00-4:40 Bayern Munich 4 vs. Tottenham 2
4:45-5:25 Real Madrid 4 vs. Manchester City 2
5:30-6:10 AS Roma 5 vs. Juventus 5
January 13th
4:00-4:40 Manchester City 0 vs. Juventus 2
4:45-5:25 Real Madrid 5 vs. Bayern Munich 2
5:30-6:10 Tottenham 8 vs. AS Roma 4
January 20th
4:00-4:40 AS Roma 6 vs. Manchester City 3
4:45-5:25 Real Madrid 3 vs. Tottenham 7
5:30-6:10 Bayern Munich 2 vs. Juventus 5
January 27th
4:00-4:40 Juventus 7 vs. Real Madrid 4
4:45-5:25 AS Roma 8 vs. Bayern Munich 3
5:30-6:10 Tottenham 8 vs. Manchester City 8
February 3rd
4:00-4:40 Bayern Munich 4 vs. Manchester City 13
4:45-5:25 Tottenham 2 vs. Juventus 3
5:30-6:10 Real Madrid 5 vs. AS Roma 10
Final Match Day February 10th
4:00-4:40 Manchester City 11 vs. Bayern Munich 2
4:45-5:25 Tottenham 2 vs. Real Madrid 12
5:30-6:10 Juventus 1 vs. AS Roma. 4
 

U13-14 Champions! Congrats to: Team Athletico Madrid. Gabe, Josephyne, Samantha, Tanner, Eric,Gwyn, Ashtay, and Sean.

2019 U13-14 Futsal Teams

Liverpool Athletico Madrid
Bryan Peterson Gabe Gray
Allison VanNess Josephyne Higgins
Jade Henderson Samantha Rockford
Shamus Davenport Tanner Stewart
Tomas Niedermeier Eric Sandvik
Hazen Kreis Gwyn Jamison
Ryan Rand Ashtay Bennett
Aklilu Foote Sean Davenport
Schalke Ajax
Cameron Daly Charlie Reisman
Anabel Ayad Ryanne Catterson
Taylor Connelly Baylee Walker
Timothy Landers Caz Berkey
Grace Olexa Reina Bomberski
Nolan Laird Jason Colby
Sophie Cowman Tatum Lightner

 
U13-U14 Futsal Game Schedule
Game Times
January 6th SCORE SCORE
6:15-6:55 Schalke 6 vs. Ajax 7
7:00-7:40 Liverpool 3 vs. Athletico Madrid 8
January 13th
6:15-6:55 Athletico Madrid 3 vs. Schalke 5
7:00-7:40 Ajax 6 vs. Liverpool 2
January 20th
6:15-6:55 Schalke 15 vs. Liverpool 5
7:00-7:40 Ajax 9 vs. Athletico Madrid 9
January 27th
6:15-6:55 Schalke 5 vs. Ajax 8
7:00-7:40 Liverpool 3 vs. Athletico Madrid 10
February 3rd
6:15-6:55 Athletico Madrid 12 vs. Schalke 9
7:00-7:40 Ajax 13 vs. Liverpool 4
Final Match Day February 10th
6:15-6:55 Schalke 11 vs. Liverpool 10
7:00-7:40 Ajax 4 vs. Athletico Madrid. 8
**Champion Decided based on Top Points after Final Match Day**