Steamboat Springs Youth Soccer Association

U9/10 Development - Boys Tea
U9/10Boys Team 1 4:00 Team 2 4:00 Team 3 4:00 Team 4 5:15 Team 5 5:15 Team 6 5:15
Coach Mark Wellstone Tony Counts Kyle Lawton Ross McLaren Brock Webster Ben Franko
Asst Coach Joey Rind
Team Mgr Lindsay Labaree Bahnsen
Fisher Beauregard Blair Bathke Ryan Becker Everett Baldwin Sage Bahnsen Tanyon Anderson
Lynx Beauregard Nicolas Bowdre Antonio Cramer Soren Berkey Stratton Bahnsen Jacob Andrew
Reece Davidoff Noah Chester Kaleb Karschner Logan Bjorgum Jett Brosterhous Grant Ellsworth
Henry Davis Cooper Counts Fergus Kemp Mason Boatner Jake Einfeld Keller Franko
Edwin Fuentes Cooper Dinapoli Bridger Lawton Daniel Crocker Benjamin Langness Indy Lightner
Carlos Izquierdo Alex Hall Jacob Oss Dominic Groce Jayden Simon Ethan Maines
Zander Harvey Brandon Lozano Wyatt Philips Cole Kissell Banks Ward Kane Morris
Jackson Schutt Macgray Petty

Nathan Rind

Jeremiah Saravia

Cooper Malia

Sebastian Garcia

Torben Webster Olson Morris
Tommy Schwab David Tepepa Fino Bryan Simon Jackson McLaren Gavin Wittlinger Jonathan Perez Nunez
Bode Wellstone Miles Warnke Charlie Wiedel Daniel Whelan Sky Walker

 
U9/10 Boys Development Game Schedule

The U9/U10 boys teams will have practice on Tuesdays and games on Thursdays from September 4-October 11, 2018. All practices and games are at Memorial field next to the high school.

Teams 1, 2, and 3 practice on Tuesdays from 4:00-5:00

Teams 4, 5, and 6 practice on Tuesdays from 5:15-6:15

There is a parent meeting for all families from 5-5:15 on Tuesday, Sept 4 2018 at Memorial Field

Uniforms are available for purchase in the soccer office. The first team listed is the home team and wears Navy. The second team listed is the away team and wears Light Blue.

Boys U10 Game Schedule Fall 2018
Date Time Teams Field Time Teams Field Time Teams Field
SEPT 6th 4:00pm 2v1 East 4:00pm 3v6 West 5:15pm 4v5 West
SEPT 13th 4:00pm 3v4 East 4:00pm 6v1 West 5:15pm 2v5 West
SEPT 20th 4:00pm 6v4 East 4:00pm 2v3 West 5:15pm 1v5 West
SEPT 27th 4:00pm 4v1 East 4:00pm 5v3 West 5:15pm 6v2 West
OCT 9th 4:00pm 5v6 East 4:00pm 1v3 West 5:15pm 4v2 West
OCT 11th 4:00pm 1v2 East 4:00pm 5v4 West 5:15pm 6v3 West